poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Liebster Award - nominacja, dziękuję:)

Moja pierwsza nominacja jaką dostałam na tym blogu.  Nominacja do Liebster Award, którą dostałam od Bloga: http://dusia-gotuje.blogspot.de, za co serdecznie dziękuj, w ogóle się czegoś takiego nie spodziewałam i dokładnie nie wie m na czym to do końca polega, ale spróbuję podołać.

Nominacja do Liebster jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania 
za "dobrze wykonaną robotę" Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie 
obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię 
nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz
zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.



Pytania od Dusi i moje odpowiedzi :


1. Skąd pomysł na prowadzenie bloga? :)
 Dużo czasu spędzałam podglądając inne blogi kulinarne, aż pewnego raz pomyślałam czemu nie spróbować stworzyć własny? I tak się zaczęło.

2. Ulubione danie na obiad?
  Kluski śląskie, kotlet schabowy i buraczki.

3. Najważniejsze w życiu jest...?
 Rodzina.

4.  Najlepsze danie z kuchni polskiej ?
 Flaczki.

5. Gotowanie czy smażenie?.
Gotowanie.

6. Bez czego nie wychodzisz z domu?
Bez telefonu.

7.Kawa czy herbata?
 Kawa.

8. Twoje motto?
Cieszyć się z małych rzeczy, a duże przyjdą same:)

9. Ulubiona pora roku?
Zdecydowanie lato, uwielbiam upały.

10. Napoje gazowane czy niegazowane?
Niegazowane.

11. Od jak dawna gotujesz? 
 Od zawsze, od nie dawna zaczęłam więcej piec.

Moje pytania :

1. Twoja największa pasja?
2. Muzyka czy cisza?
3. Jak najchętniej odpoczywasz?
4. Rozważna czy romantyczna?
5. Ulubiona kuchnia świata?
6. Ulubiony deser?
7. Twoje największe mażenie?
8. Twoje najgorsze danie, które ugotowałaś?
 9. Romantyczna kolacja czy rodzinny obiad?
10. Książka czy film?
11. Imieniny czy urodziny?

Blogi które nominuję :

Kurczak pieczony na butelce z piwem.

Kurczak upieczony w ten sposób jest bardzo smaczny, chrupiąca skórka, soczysty i mięciutki w środku, a do tego łatwy i szybki w przygotowaniu. Podany z pieczonymi ziemniakami i ulubioną surówką smakuję wyśmienicie. Polecam.


Składniki :

- 1 cały kurczak
- ulubione przyprawy ( u mnie sól, pieprz, papryka czerwona, czosnek, majeranek )
- olej
- ziemniaki ( tyle co zwykle robimy na obiad )
- 1 marchew
- 2 cebule

Przyrządzenie :

Mięso umyć, osuszyć, wyciąć szyjkę i kuper, natrzeć przyprawami i wstawić do lodówki na całą noc. Przed pieczeniem nagrzać piekarnik do 200ºC. Butelkę namoczyć w gorącej wodzie i usunąć naklejki. Butelkę otworzyć i trochę odlać do szklanki do podlewania mięsa. Na butelkę nadziać kurczaka, tak, aby szyjka butelki wyszła koło szyi kurczaka, postawić na blaszkę lub brytfankę, wstawić do uprzednio nagrzanego piekarnika i piec około 2 godzin, co jakiś czas podlewając piwem. Po upieczeniu kurczaka należy odstawić na jakieś 10-15 minut, żeby soki ze środka nam nie powypływały a zostały w mięsie.
Warzywa obrać, umyć i pokroić, ziemniaki w dużą kostkę lub w talarki, marchew w pół talarki, a cebulę w większe piórka. Przełożyć do miski, przyprawić solą, przyprawą do ziemniaków lub czym kto woli, polać olejem lub oliwą z oliwek, wymieszać. Po połowie pieczenia się mięsa na blaszkę wyłożyć warzywa, w razie potrzeby polać olejem. Podawać z ulubioną surówką. 


Smacznego :)
   

piątek, 26 kwietnia 2013

Zapiekane brokuły pod beszamelem.

Brokuły uwielbiam, na szczęście moje dzieci również. Często serwuję brokuły jako dodatek, ale tym razem chciałam z nich zrobić obiad. Zapieczone z sosem beszamelowym i serem smakują rewelacyjnie i w zupełności wystarczyły na danie obiadowe. Polecam.



Składniki :

- 1-2 świeże brokuły 
- sól
- 50 g ser żółtego starkowanego

Składniki na sos beszamelowy :

 - 2 łyżki masła 
- 2 łyżki mąki
- 250 ml mleka
- gałka muszkatołowa
-  sól, pieprz

Przyrządzenie :

Brokuły opłukać, podzielić na różyczki. Gotować w osolonej wodzie około 3-5 minut. Ugotowane przełożyć do naczynia żaroodpornego.

Przygotowanie sosu :

W rondelku, na wolnym ogniu roztopić masło, dodać mąkę i chwile podsmażyć. Dodać letnie mleko, przyprawy i wolno gotować, ciągle mieszając, aż sos nie zacznie gęstnieć.
Gotowym sosem polać brokuły, posypać serem i zapiec w piekarniku w temperaturze 180ºC  około 20-25 minut do zrumienienia się sera.


Smacznego :)


środa, 24 kwietnia 2013

Ciasto ucierane z malinami i kruszonką.

Ostatnio miałam ogromną ochotę na ciasto z owocami, w domu niestety tylko mrożone maliny, ale starczyły. Wyszło pyszne mięciutkie, delikatne do tego owoce i kruszonka. Ciasto idealne do kawki czy herbatki. Przepis oczywiście znalazłam w blogu "Moje Wypieki" ( najchętnie z tego blogo wszystko bym wyprubowała )


Składniki :

- 200 g masła 
- szczypta soli
- 200 g mąki pszennej
- 160 g cukru 
- 4 duże jajka
- 40 g mąki ziemniaczanej
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia

Dodatkowo :

- 600 g dowolnych owoców najlepiej świeże, sezonowe ( używając mrożonych nie należy ich odmrażać prze dodaniem do ciasta i trzeba je oprószyć mąką ziemniaczaną )

Składniki na kruszonkę :

- 150 g mąki 
- 100 g masła schłodzonego
- 50 g cukru

Przyrządzenie :

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Mąki i proszek do pieczenia przesiać, odłożyć. W misie miksera utrzeć masło na puszystą masę. Dodawać cukier, szczyptę soli, dalej ucierając. Wbijać jajka, jedno po drugim, ucierając po każdym dodaniu. Dodać przesiane składniki suche i wymieszać szpatułką, do połączenia się składników.
Blachę o wymiarach 20 x 30 cm wyłożyć papierem do pieczenia. Przełożyć do niej ciasto, wyrównać. Na ciasto wyłożyć owoce.
Przyrządzić kruszonkę :
Wszystkie składniki umieścić w misce, posiekać nożem, następnie rozetrzeć palcami na kruszonkę. Kruszonką pokryć po całości owoce.
Piec w temperaturze 175ºC przez około 45-55 minut.


Smacznego :)






wtorek, 23 kwietnia 2013

Kluski śląskie z kotletem schabowym i buraczkami.

Niedzielny obiad, taki z mojego rodzinnego domu. Pochodzę ze Śląska i często u nas na niedzielny obiad był serwowany typowo śląski obiad czyli : kluski śląskie, rolada wołowa i modro kapusta. Dla odmiany mama niekiedy zamiast rolady z sosem robiła kotlety schabowe z tłuszczykiem. Oblane nim kluski smakowały równie dobrze co z sosem z rolad i do tego buraczki, pycha. Ja osobiście rzadko robię śląski obiad, jakoś moim mieszkańcom nie przypadł do gustu, może dla tego, że już nie są ze śląska i ja już tak często nie podawałam go ? Ale kluski śląskie często robię, sama uwielbiam je, a najlepiej takie gumiaste pycha.


Składniki na kluski śląskie :

- ziemniaki ( tyle ile zwykle robimy na obiad )
- mąka ziemniaczana
- jajko
- sól
- ewentualnie kurkuma

Składniki na kotlety schabowe :

- plastry schabu
- mąka pszenna
- 1-2 jajka
- bułka tarta
- sól, pieprz, mielona papryka czerwona
- olej do smażenia

Składniki na surówkę :

- 3- 4 buraki czerwone
- 1 cebula
- olej
- ocet
- 1 łyżeczka cukru
- sól, pieprz

Przygotowanie klusek śląskich :

Ziemniaki obrać, umyć i ugotować w osolonej wodzie do miękkości, potłuc tłuczkiem, ostudzić. Ostudzone ziemniaki przełożyć do miski, wbić jajko, wyrobić. Podzielić na 4 część, wybrać 1 część i w puste miejsce wsypać mąkę ziemniaczaną, kurkumę opcjonalnie ( kurkuma da kluską ładnego żółtego koloru, u mnie bez ) wyrabiać ciasto, w razie potrzeby dosypywać mąkę. Formować małe kulki, palcem wyrobić dziurki. Wrzucić do osolonego wrzątku, zamieszać, przykryć pokrywką. Gdy wypłyną  na wierzch odkryć, zmniejszyć płomień i gotować jeszcze z 2-3 minuty.


Przygotowanie kotletów :

Mięso opłukać, osuszyć, rozbić na cienkie kotlety. Panierować w mące, dobrze przycisnąć rękoma mąkę do mięsa, nadmiar strzepnąć. Obtoczyć w jajku, na koniec w bułce tartej, również dobrze przycisnąć. Smażyć na gorącym tłuszczu, z jednej i drugiej strony na zółaty kolor.



Przygotowanie surówki :

Buraczki opłukać, ugotować w wodzie do miękkości, ostudzić. Obrać i starkować na tarce o grubych oczkach. Cebulę obrać pokroić w cienkie piórka lub w drobną kosteczkę, dołożyć do buraczków.
Doprawić solą, pieprzem i cukrem. Skropić octem i polać olejem. Wymieszać.


Smacznego :)


piątek, 19 kwietnia 2013

Tarta z truskawkami.

Wyśmienita tarta na kruchym spodzie, z delikatnym kremem z serka quark i kremówki, z dodatkiem białej czekolady. Do tego truskawki, chociaż nie mają jeszcze takiego smaku, smakowało nieziemsko. Przepis wzięłam z niemieckiej gazety kucharskiej.


Składniki na ciasto :

- 100 g masła
- 200 g mąki
- 50 g cukru
- 1 jajko
- szczypta soli
- suchy groch, fasola lub ryż do przygniecenia ciasta podczas pieczenia

Składniki na krem :

- 100 g białej czekolady ( u mnie kuvetura zakupiona w Niemczech )
- 250 g serka quark
- 250 g śmietany kremówki
- 30 g cukru 
- 1 opakowanie cukru waniliowego
- 1 opakowanie śmietanfixu

Dodatkowo :

- 350 g truskawek

Przyrządzenie ciasta :

Mąkę przesiać na stolnicę, dodać cukier, jajko, sól i pokrojone, zimne masło. Składniki szybko zagnieść, uformować kulę, owinąć folią spożywczą i schłodzić w lodówce 30 minut. Formę do tart posmarować masłem i oprószyć mąką. Ciasto wyjąć z lodówki, rozwałkować i przełożyć do formy tak, aby pokryć dno i całe boki. Widelcem ponakłuwać ciasto, na ciasto wyłożyć papier do pieczenia, a na papier groch, fasolę lub ryż. Piec w nagrzanym piekarniku do 200ºC przez 15 minut. Po tym czasie wyjąć ciasto z piekarnika zdjąć papier do pieczenia razem z obciążeniem, ciasto wstawić z powrotem do piekarnika i zapiekać jeszcze około 10 minut. Po upieczeniu odstawić do wystygnięcia.

Przyrządzenie kremu :

Czekoladę rozpuścić w rondelku lub w kąpieli wodnej, ostudzić. W misce umieścić serek, wyrobić z cukrem oraz z cukrem waniliowym na puszystą masę używając miksera. Do masy dodać śmietanę, ubijać, pod koniec dodać śmiatanfix. Gotową masę schłodzić w lodówce około 1 godziny.

Przygotowanie truskawek:

Owoce umyć, osuszyć, obrać z koncówek. Przekroić na pół, większe na 4 części.

Na ostudzone ciasto wyłożyć schłodzoną masę, na masę ułożyć truskawki. Można ozdobić rozpuszczoną białą czekoladą tak jak u mnie.


Udanych wypieków :)









czwartek, 18 kwietnia 2013

Chińskie danie.

Proste, szybkie i bardzo smaczne danie. Dobre na obiad czy kolację. Często podaję chińskie również z chińskim makaronem.


Składniki na 1-2 osoby :

- 100 g ryżu basmati
- 1/2 paczki chińskich warzyw mrożonych
- oliwa z oliwek do smażenia
- 1 łyżeczka sosu sojowego
- maggi

Przyrządzenie :

Ryż ugotować zgodnie z opisem na opakowaniu. Na patelni rozgrzać oliwę, wrzucić mrożonki i smażyć do miękkości. Przyprawić sosem sojowym i magi. Pod koniec smażenia wrzucić ugotowany ryż, wymieszać i chwilę podsmażyć. Gotowe.
Smacznego:)

środa, 17 kwietnia 2013

Babeczki z serkiem mascarpone.

Ostatnio robiąc placuszki z serkiem mascarpone zainspirowało mnie te ciasto. Pomyślałam , że fajne by było na babeczki, trochę pomodyfikowałąm i wyszły bardzo śmietankowe, delikatne, w środku mięciutkie i mokre babeczki. Na babeczka masa z serka waniliowego quark i kremówki. Dzieciom bardzo smakowały. 


Składniki na ciasto :

 - 125 g serka mascarpone
- 1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
- 100 g cukru
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 3/4 szklanki mleka
- 2 duże jajka
- 125 g roztopionego masła
- 1/2 łyżeczki ulubionego aromatu u mnie śmietankowy (niekoniecznie)

Składniki na masę :

- 200 g serka quark (u mnie waniliowy)
- 200 ml śmietany kremówki
- 50 g cukru pudru (kto woli słodsze można dodać więcej)
- łyżeczka soku z cytryny

Przyrządzenie ciasta :

W osobnej misce przesiać mąkę i wymieszać z proszkiem do pieczenia.
 Jajka zmiksować na puszystą masę, dodać serek dobrze zmiksować. Dodawać po kolei cukier, mleko, roztopione, ostudzone masło i aromat. Masę połączyć z mąką z proszkiem mikserem na najniższych obrotach. Formę do mufinek wyłożyć papilotami, foremki wypełnić ciastem prawie do połowy. Piec w temperaturze 180ºC przez 20 minut. Wyjąć z piekarnika, ostudzić.

Przyrządzenie masy :

Śmietanę ubić mikserem, pod koniec ubijania dodać cukier, następnie serek na koniec sok z cytryny, dokładnie wyrobić na jednolitą masę. Schłodzić w lodówce około 1 godziny. Nakładać szprycą na wystudzone babeczki .


Smacznego :)






poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Filety sledziowe w zalewie octowej.

Chociaż śledzie po kaszubsku bardzo nam smakowały to jednak nie ma to jak te w zalewie. Podaje je samodzielnie lub z młodymi ziemniaczkami ugotowanymi w mundurkach. 


Składniki :

- 500 g solonych filetów śledziowych
- 3-4 cebule

Składniki na zalewę :

- 3 szklanki wody
- 1 szklanka octu
- parę ziaren ziela angielskiego
- parę liści laurowych
- 2 łyżki cukru
- 1 łyżeczka soli 
- 2 łyżki oleju do skropienia

Przyrządzenie :

Śledzie zalać zimną wodą i odstawić na 30 min.  Wszystkie składniki zalewy wymieszać w garnku i zagotować, zdjąć z ognia, dołożyć cebulę pokrojoną w piórka i odstawić zalewę do wystygnięcia. Śledzie wyjąć z wody, pokroić na mniejsze kawałki, wymieszać z zalewą, na góre polać olejem i odstawić do lodówki na parę godzin. 
Smacznego :)

niedziela, 14 kwietnia 2013

Pierś zapiekana z serem.

Tak przyrządzoną pierś często serwuję, ponieważ dzieci za nią przepadają. Chociaż jest bardzo kaloryczna, bo zawiera ser i majonez, to ja za nią też przepadam. Można ja podać do obiadu z ziemniakami i surówką, bądź z samą sałatą. Polecam.


Składniki :

- 1 duża pierś z kurczaka
- 3-4 cebule
- 6-8 plasterków żółtego sera
- mały słoiczek majonezu
- sól, pieprz, papryka czerwona w proszku
- olej do smażenia

Przyrządzenie :

Mięso umyć, osuszyć, poprzecinać wzdłuż na duże płaty, porozbijać tłuczkiem. Na dnie naczynia ułożyć mięso, posolić, popieprzyć, oprószyć papryką. Na patelni rozgrzać olej, cebulę obrać, pokroić w talarki i zeszklić na patelni, przyprawić solą i pieprzem. Zeszkloną cebulę równomiernie rozłożyć na mięsie, na cebulę ułożyć ser, na ser łyżką po całości rozłożyć majonez, tak, żeby pokrył cały ser. Wstawić do nagrzanego piekarnika do 180°C i piec przez 30-35 minut do zrumienienia się góry.


Smacznego:)


Sernik krakowski.

Sernik ten najbardziej kojarzy mi się z moją pracą. Już jakiś czas temu pracowałam w cukierni, gdzie właśnie ten serniczek smakował mi najbardziej. Ogólnie nie przepadam za sernikami, musi być naprawdę dobry, żeby mi smakował. Chociaż ten robiłam po raz pierwszy wyszedł naprawdę idealnie. Ciasto kruchutkie, ser mięciutki, aromatyczny do tego lukier, pycha. Naprawdę polecam, przepis można znaleźć wszędzie jest jeden i ten sam, mało co się różnią. Ja na masę serową użyłam połowę składników, na okrągłą blaszkę o średnicy 25 cm wystarczająco.



Składniki na ciasto :

- 250 g mąki pszennej
- 100 g cukru
- 125 g masła
- 1 jajko
- 1 torebka cukru waniliowego

Składniki na masę serową :

- 1/2 kg twarogu 3 krotnie zmielonego
- 4 jajka
- 50 g miękkiego masła
- 125 g cukru
- 1 i 1/2 łyżki cukru waniliowego
- 1 i 1/2 łyżki mąki ziemniaczanej
- ulubiony aromat (u mnie pomarańczowy)
- ewentualnie rodzynki około 50 g (u mnie bez)

Dodatkowo :

- żółtko rozkłócone do posmarowania pasków (białko zostawić na lukier)

Składniki na lukier :

- sok z 1 cytryny
- 150 g cukru pudru
- białko



Przyrządzenie ciasta :

Wszystkie składniki połączyć razem, szybko zagnieść ciasto, wstawić do lodówki na co najmniej 1 godzinę. Z ciasta odkroić 1/3, odłożyć z powrotem do lodówki. Pozostałe ciasto rozwałkować na bardzo cienki placek, wyłożyć nim dno formy (u mnie okrągła o średnicy 25 cm) wyłożonej papierem do pieczenia, ponakłuwać widelcem. Podpiec w temperaturze 170°C przez 15 minut.

Przyrządzenie masy :

 Masło, 100 g cukru i cukier waniliowy utrzeć w osobnym naczyniu na krem. Ucierając, dodawać po 1 żółtku i części zmielonego twarogu. Ucierać, aż składniki się połączą i masa będzie puszysta. Białka ubić na sztywno, pod koniec ubijania dodać resztę cukru. Pianę wmieszać do masy serowej razem z mąką ziemniaczaną, dodać aromat (ja to robiłam mikserem na małych obrotach).

Podpieczony spód wyjąć z piekarnika. Wyłożyć na niego masę serową. Ciasto pozostałe w lodówce cienko rozwałkować i radełkiem wykroić paski o szerokości 1 cm. Z pasków ułożyć na serniku kratkę, posmarować ją żółtkiem.
Piec około 50 - 60 minut w temperaturze 170°C.

Przygotowanie lukru :

Wycisnąć sok z cytryny, dodać cukier puder i białko, utrzeć. Jeśli likier będzie zbyt rzadki można dodać więcej cukru pudru, a jak zbyt gęsty dodać gorącej wody.
Wystudzony sernik polać lukrem.



Smacznego:)




piątek, 12 kwietnia 2013

Placuszki z serkiem mascarpone.

Szukając w necie przepisu na podwieczorek znalazłam świetny przepis na delikatne cytrynowe placuszki z serkiem mascarpone. Przepis z mojego ulubionego bloga "Moje Wypieki". Placuszki są pyszne, delikatne z lekko chrupiącą skórką, w środku mięciutkie i mokre. Dzieci pochłonęły je od razu.


Składniki :

- 125 g serka mascarpone
- 1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
- 3 łyżki cukru
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 3/4 szklanki mleka
- 2 duże jajka
- 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
- 1 łyżeczka otartej skórki z cytryny
- olej do smażenia

Przyrządzenie :

Serek mascarpone, cukier, mleko, jajka, ekstrakt i skórkę otartą z cytryny zmiksować. Mąkę przesiać, dodać proszek do pieczenia i połączyć z resztą składników, miksując mikserem. Smażyć na oleju na złoty kolor, z obu stron, na średniej mocy palnika. Odsączyć na papierowym ręczniku kuchennym. Posypać cukrem pudrem.

Smacznego :)




czwartek, 11 kwietnia 2013

Śledź po kaszubsku.

Śledzie najlepiej smakują mi, jak i mojej rodzini, w zalewie octowej. Dziś chciałam zrobić je inaczej. Szukając przepisów w internecie najardziej spodoał mi się ten przepis, a jest to przepis na śledzia po kaszubsku według Madgy Gesler. Smakuje napradę dobrze, miłośników śledzi napewno zachwyci.


Składniki :

- 1/2 kg filetów śledziowych (matjasy)
- 2 łyżki cukru
- 1/4 szklanki oleju
- 4 łyżki octu
- 4 łyżki koncentratu pomidorowego
- 30 dkg cebuli
- 3 ziarenka ziela ang.
- 3 liście laurowe
- parę ziarenek gorczycy

Przyrządzenie :

Wymoczone filety pokroić w kawałki. Rozgrzać olej i zeszklić cebulę pokrojoną w piórka. Dodać cukier i chwilę smażyć. Wlać ocet, dodać liście laurowe, zielę angielskie i koncentrat pomidorowy. Wymieszać i dusić kilka minut. Zdjąć z ognia i dodać ziarenka gorczycy. Wystudzić. Kłaść kawałki filetów i przekładać sosem. Najlepiej smakują na drugi dzień, kiedy dobrze się zmarynują i przejdą smakiem przypraw. W lodówce mogą postać do 3 tygodni.



Smacznego!

wtorek, 9 kwietnia 2013

Murzynek z polewą czekoladową.

Już od dłuższego czasu chodzi za mną coś czekoladowego, wertując przepisy natknęłam się na murzynka. Dawno już go nie piekłam więc postawiłam na niego. Do tego mocno czekoladowa polewa, pycha. 


Składniki na ciasto :

- 125 g masła
- 2 szklanki mąki
- 1 i 1/2 szklanki cukru
- 3 jajka
- 1 szklanka mleka
- 5 łyżek powideł lub dżemu śliwkowego
- 2 łyżeczki cynamonu mielonego
- 1 łyżeczka sody oczyszczonej
- 5 łyżek kakao
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Składniki na polewę :

- 100 g ciemnej czekolady 
- 50 g masła
- 50 ml kremówki

Przyrządzenie ciasta :

Cukier wymieszać z kakao, dodać mleko i wymieszać. Dodać masło, doprowadzić do wrzenia, gotować przez 1 - 2 minuty, wystudzić. Do wystudzonej masy dodać przesianą mąkę wymieszaną z sodą i cynamonem wyrobić mikserem na jednolitą masę. Dodać powidła lub dżem i wymieszać łyżką. Ubić białka, powoli dodając żółtka i nadal ubijać. Ubitą pianę dodać do ciasta i delikatnie wymieszać łyżką.Piec 45-50 minut w temperaturze 170°C.
Przyrządzenie polewy :
W rondelku lub w kąpieli wodnej rozpuścić czekoladę i masło, dodać kremówkę, wymieszać dokładnie i polać wystudzone ciasto.

Udanych wypieków :)



Pomidorowy raj.

Taki właśnie pomidorowy raj czekał mnie po powrocie do domu po 2 tygodniach. Przez ten czas zamartwiałam się, co stanie się z moimi roślinkami, a tu taka niespodzianka :) Spodziewałam się, że w ogóle mi nie przetrwają bez podlewania przez 2 tygodnie, a one tak mi porosły, że od razu musiałam zabrać się do ich mocowania. No ale niestety bez porażek się nie obeszło, reszta ziół nie przetrwała, no cóż będę musiała posiać nowe, ale tak się cieszę z tego co zostało:)





 Czeka mnie jeszcze przesadzanie, nie wiem czy w ogóle pomieszczę je na balkonie, ale coś poradzę.

Polecam!